лікар-психотерапевт
автор методу Біосугестивної терапії
член Асоціації українських письменників

  


Центр Біосугестивної терапії
ASTRALITUS Home    Home pages     


 Біографія     Огляд виданого    Український менталітет 
 
 Храм Афродіти     Відгуки читачів     
TV      Пісні    Відеофільми  
 
Foto      E-mail      Facebook
Біосугестія


БІОГРАФІЯ

 Олександр Стражний - літературний і робочий псевдонім. Справжнє прізвище Олександр Сергійович Страшний.
     Народився 26 червня 1958 року на Миколаївщині. У 1959 році сім'я переїхала до Очакова, де Олександр закінчив середню школу №2 і музичну школу по класу фортепіано.
      Батько Сергій Варфоломійович Страшний – працював головним лікарем Очаківської районної лікарні, мати Антоніна Михайлівна – була інженером-раціоналізатором.
     Бабуся по лінії батька Єлизавета походить із дворянської сім'ї, разом з Марією Заньковецькою брала участь у театральних постановах Панаса Саксаганського.
     Дід Варфоломій – нащадок роду Джури Страшного, полковника війська Запорізького, помічника гетьмана Сагайдачного. Пращури по лінії матері – нащадки донських козаків.
        У 1975 році Олександр вступив до Київського медичного інституту ім. Богомольця, який закінчив 1981 року за спеціальністю "терапія". Чотири роки працював виїзним лікарем загальної бригади швидкої допомоги, після спеціалізації з психіатрії у Харківському інституті вдосконалення лікарів ще три роки відпрацював лікарем психіатричної бригади.
        1987 року в Києві Олександр відкрив приватну практику. Паралельно закінчив курси з трансцендентальної медитації, холотропного дихання за Станіславом Ґрофом, гіпнозу, йоги, акупунктури, фітотерапії, іридодіагностики, біоенерготерапії, отримав диплом Ханойського Інституту Традиційної Східної медицини. Двічі побував у США, де вивчав новітні методи психотерапії, 12 традицій Анонімних Алкоголіків, шаманські практики, дзен-буддизм.  
         У січні 1989 року Олександр (в якості перекладача і організатора) і місіонер із США Лео К. започаткували в Україні рух Анонімних Алкоголіків. Збори першої групи АА відбулись в Києві 21 лютого – цей день офіційно визнано днем народження руху АА в Україні.
          З 1989 по 1991 роки Олександр Стражний читав лекції і проводив психотерапевтичні сеанси за системою свого вчителя Еріха Буса з аудиторіями у 500-800 слухачів, а також лікувальні сеанси в Україні, Росії, Литві, Казахстані, Швейцарії; був запрошений провести майстер-класи в США, в тому числі у Стенфордському університеті і університеті UCLA (University of California, Los Angeles). Нагороджений почесним дипломом-подякою від мерії штату Каліфорнія.
         1992 року Олександр був запрошений на роботу в Угорщину, де спочатку працював в Будапешті, а згодом у місті Печ відкрив свій власний лікувальний центр, в якому на посадах директора і головного спеціаліста працює і дотепер.
         З того часу Олександр пише книжки. Їхній загальний нині сягає близько 250.000 екземплярів. Перші книжки "Руководство по саморегуляции" (Киев, "Форекс", 1991), "От иллюзии к реальности" (Киев, "Аконит", 1998), "Секреты нетрадиционной медицины" (Будапешт, "SHL", 1999; Киев, "АСК", 2001) побудовані як розмови лікаря-психотерапевта з пацієнтом. 
        У 2001 році в Києві і згодом у Москві вийшла збірка курйозних оповідань "Рассказы доктора Шулявского". 2003 року в Києві (вид. "Факт") і в Москві (вид. "Аввалон") було видано містичний роман "Храм Афродіти".
        2006 року в Парижі (вид. "Albin Michel - Medicis") вийшла книга "Сімейний посібник з альтернативної медицини", яка згодом під різними назвами була перевидана в Росії, Італії, Іспанії, Німеччині. 
        Книгу "Український менталітет", яка була видана у 2008 і 2009 роках українською і російською мовами, у 2010 році було номіновано на звання "Національний бестселер України". За її матеріалом було знято два документальні фільми.
        Після 2010 року були видані книги: "Болезни, в которые играют люди" (вид. "Софія", вид. "КСД"); "Проблемы, в которые играют люди" (вид. "Софія"); "Майдан: події, свідчення, менталітет" (вид. "Дух і Літера");  "Сергей Страшный: талантливая жизнь, спрессованная ёмко" (вид. "Дух і Літера"); "Мистика, в которую играют люди" (вид. "КСД").
         У 2019 році було видано книгу, що висвічує метод біосугестивної терапії "Неврозы, в которые играют люди".
         Метод
біосугестивної терапії виник у 1996 році. Відчувши його переваги перед іншими методами, усі наступні роки в роботі з пацієнтами Олександр використовував лише його. До 2013 року було проліковано близько 20.000 пацієнтів. 2014 року, працюючи волонтером в "Шпиталі Майдану" з учасниками Революції Гідності, методом БСТ зацікавилися колеги – лікарі і психологи. В результаті було підготовлено близько 50 спеціалістів. Вони, а також і сам Олександр, надалі в кризових центрах за допомогою біосугестивної терапії проводили реабілітацію захисників України, що повернулися з зони бойових дій. Чим більше психологи працювали з цим методом, тим більше він викликав зацікавленості. Як наслідок було проведено наступні курси у різних містах України, а також на кафедрі загальної і медичної психології Київського медичного університету ім. Богомольця. Кількість спеціалістів БСТ у 2020 році становила 248 осіб. 

        Різне

        Місце проживання: Київ (Україна) і Печ (Угорщина).
        Знання мов: вільно – українська, російська, англійська, угорська; вивчав німецьку, французську, італійську, польську.
        Країни робочих і приватних поїздок: США, Канада, Мексика, Нідерланди, Німеччина, Франція, Італія, Швейцарія, Австрія, Греція, Македонія, Словенія, Словакія, Чехія, Хорватія, Польща, Литва, Казахстан, Білорусія, Росія та інші.
        Музичні уподобання: Валентин Сільвестров, Оскар Питерсон, Chet Вaker, Astor Piazzolla.
        Улюблені письменники: Люіс Керол, Річард Бах, Ніл Дональд Уолш, Данило Хармс, Михайло Булгаков.
        Дружина Тетяна – юрист. Донька Марина – лікар-терапевт. Син Денис – кінооператор. Онук Артем – школяр.
        Хобі: бардівська і джазова пісня (автор-виконавець); веб-дизайн; зйомка і монтаж короткометражних фільмів; археологія.
        Улюблені місця відпусток: археологічна експедиція на острові Березань; бардівський табір на Кінбурнський косі; європейські кемпінги натурального відпочинку. 
        Контакт:       E-mail     Facebook 
       

                  

          

          

                 
  Автобіографічний фільм  

 Портфоліо для ЗМІ       тут 

                      

 


Home    Home pages